Ohlédnutí za konferencí PLASTKO 2018 ve Zlíně 18. a 19. dubna 2018 Tisk
Pondělí, 23. dubna 2018

Ve dnech 18. a 19. dubna 2018 proběhla konference PLASTKO 2018 , které se zúčastnilo téměř 200 návštěvníků.

Děkujeme za účast a těšíme se na setkání v roce 2020 na konferenci PLASTKO 2020

altaltaltaltalt alt

Foto: Ing. Tomáš Sáha, Ph.D.

 
Uzávěrka přihlášek do soutěže Můj první milion se blíží Tisk
Úterý, 24. ledna 2017

Deadline pro odevzdání přihlášek pro začínající podnikatele je 31. 1. 2017. Soutěž Můj první milion pořádaná Technologickým inovačním centrem ve Zlíně slouží jako podpora začínajících podnikatelů ve Zlínském kraji. Účastníkům je kromě konzultací s odbornou porotou zprostředkován akcelerační program, v rámci kterého může každý dotáhnout svůj nápad do úspěšného konce.

Více informací a registrace na www.mujprvnimilion.cz

image001.jpg

http://www.utb.cz/o-univerzite/uzaverka-prihlasek-do-souteze-muj-prvni-milion-se-blizi

 
Pozvánka: Gumference 9.9.2015 Tisk
Pondělí, 07. září 2015

Odborná gumárenská konference je platformou pro setkávání a spolupráci podniků, škol a institucí působících v gumárenském oboru, ale i lidí se zájmem o gumařinu.

Termín a místo konání:

9. září 2015 od 8.00 do 16.30 hodin

Laboratorní centrum Fakulty technologické UTB ve Zlíně (budova U15)

 

Hlavními tématy Gumference 2015 jsou:

  • Snižování energetické a materiálové náročnosti gumárenské výroby
  • Aktuálně řešená problematika univerzitními týmy a v průmyslu
  • Mezioborová a meziresortní spolupráce mezi školami a firmami

Během Gumference bude probíhat kooperační burza na které bude možnost setkat se s hlavními představiteli firem, vzdělávacích institucí a zástupci Centra transferu technologií UTB ve Zlíně.

Na přípravě Gumference 2015 se podílí:

alt

 
Výsledky oblastního kola FameLab Tisk
Pondělí, 30. března 2015
Oblastní kolo FameLab, které se neslo ve veselém a uvolněném duchu, se konalo 21. března ve Zlíně ve vile T. Bati. A o co v této soutěži jde? Mladí vědci měli opravdu nelehký úkol. Museli prezentovat vtipnou a populárně naučnou formou vědu a to pod bedlivým drobnohledem poroty a v přísném časovém limitu pouhých tří minut. Na pódiu se tak mluvilo o nanorybářství, o bezedných odpadkových koších či o hotelu s nekonečným množstvím pokojů. Z těchto témat lze jen těžko poznat, že se jednalo o nanotechnologii, teoretickou fyziku a matematiku. Prezentovat vědní obory netradičním způsobem přišlo jedenáct mladých vědců a odborná porota v čele s profesorem Kamilem Wichterlem měla opravdu složitou úlohu, aby vybrala vítěze. Postupujícími jsou: 1/ Vojtěch Sysel (teoretická fyzika – Slezská univerzita v Opavě) 2/ Jiří Matyáš (nanotechnologie – UTB Zlín/Centrum polymerních systémů) 3/ Eva Maxová (klinická bio-analytika – VŠCHT Praha) 4/ Ondřej Rychecký (chemické inženýrství – VŠCHT Praha) 5/ Petra Rausová (biomedicína – Ústav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR v.v.i., Brno) Famelab 2015 Zdroj: http://www.utb.cz/o-univerzite/vysledky-oblastniho-kola-famelab
 
US Embassy Science Fellowship Program 2015 Tisk
Pátek, 27. února 2015

Dobrý den, dovoluji si Vás informovat o chystané přednášce: 24.03.2015. V rámci „US Embassy Science Fellowship Program 2015″, který realizuje U.S. Department of State, se bude konat přednáška doktora Wyatta N. Vreelanda. Přednáška se bude konat 24. března 2015 od 9 hod (INBIT, Kamenice 34, Brno). Doktor Wyatt N. Vreeland je odborník v oblasti biotechnologií a pracuje pro NIST (National Institute of Standards and Technology, agentura U.S. Department of Commerce). Další informace a odkaz na registraci naleznete zde. S pozdravem, Jitka Vacenovská Ing. Jitka Vacenovská Konzultant mezinárodních projektů RKO Jižní Morava ERA CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGIÍ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ Kounicova 996/67a | Brno 601 90 Telefon 541 144 216 | Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript | www.rko-era.cz

 
Týden výzkumu a inovací pro praxi 2015 Tisk
Pátek, 27. února 2015

Vážení přátelé, dovolte mi připomenout konferenci Týden výzkumu a inovací pro praxi (TVIP 2015), která se uskuteční ve dnech 18.3. až 20.3. 2015 v Hustopečích u Brna. V rámci TVIP se budou konat tyto dílčí konference: APROCHEM + Odpadové fórum + Inovace a životní prostředí. Inovace a životní prostředí se v roce 2015 zaměří na pilotní program Ověřování technologií (EU ETV) Inovace se často nedostanou na trh jednoduše proto, že jsou nové a ještě nemají reference z praktického využití. Důvěru potencionálních kupců má přinést nezávislé posouzení výrobcem deklarované výkonnosti. Ověření lze aplikovat na technologie, služby, výrobky, aj. ETV je tak novým marketingovým nástrojem, který pomáhá při uplatnění jejich výrobků nejen na evropském trhu, ale i na dalších vybraných trzích. Lze jej využít k přesvědčení investorů, kupců a grantových agentur o inovativnosti řešení, prokázání shody s právními předpisy atd. Díky své univerzálnosti a certifikaci nachází metodika ETV uplatnění při hodnocení výstupů výzkumných projektů, které mají charakter certifikované metodiky nebo ověřené technologie. Ověřené technologie, které jsou již připraveny na trh, se prostřednictvím ETV mohou dostat do prestižní evropské databáze ověřených inovativních technologií a díky tomu mohou čerpat výhody prostřednictvím spolupráce s Evropskou komisí. Je to absolutní novinka, jsme jedinou organizací v ČR, která tento produkt nabízí! Bližší informace ke všem dílčím konferencím vč. programu naleznete na www.tvip.cz. Na všechny tyto konference je možný přístup za jedno vložné! Omlouváme se všem, které konference nezajímá, pokud však ještě tuto pozvánku nasměrujete na své kolegy, které by mohla konference zajímat, potěší nás to. Předem děkuji za vstřícnost a jsem s pozdravem Evžen Ondráček CEMC, 28. pluku 524/25, 101 00 Praha 10 http://www.cemc.cz Tel.: +420 274 784 416 Fax.: +420 274 775 869

 
Databáze výstupů projektů OPVK Tisk
Středa, 06. listopadu 2013
Databáze výstupů projektů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) je veřejně přístupným portálem, který vedle základních informací o jednotlivých podpořených projektech umožňuje veřejnosti prohlížet, stahovat a za určitých podmínek i bezplatně využívat výstupy (neboli produkty) vzniklé s přispěním OP VK. Smyslem je tedy volné šíření materiálů, které byly vytvořeny, popř. inovovány v rámci projektů OP VK, a zajištění jejich většího praktického využití v rámci vzdělávacího systému České republiky.
https://databaze.op-vk.cz/

 

 
adVENTURE Tisk
Pátek, 25. března 2011

Chcete zjistit komerční potenciál Vašeho výzkumného, seed nebo start-up projektu?

Celý článek...
 
Nabídka spolupráce - Itálie Tisk
Pondělí, 21. února 2011

Vyjádřeném zájmu italského potenciálního partnera, Fakulty územních studií a plánování, o participaci na projektu Priority 1.

Celý článek...
 
Nabídka spolupráce - INFOSTAT Tisk
Pondělí, 21. února 2011

ESPON postoupil dopis zájemce o participaci na projektech Priority 3 slovenské instituce INFOSTAT.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2